Više od 300 Albanaca protestvuje u Dečanima zbog dolaska predsednika Srbije Borisa Tadića u manastir Visoki Dečani, saznaje KIM radio. Prema saznanjima KIM radija za 18 časova najavljena je i blokada puta koji vodi ka manastirskom kompleksu. Portparol KPS policije u Peći, Zećir Keljmendi, izjavio je KIM radiju da nije upoznat sa planovima za blokadu puta ka manastiru ali je kazao da je protesta bilo i da se većina okupljenih razišla. „U centru Dečana okupilo se nekoliko stotina Albanaca koji su potom krenuli ka manastiru ali su zaustavljeni na prvom punktu KFOR-a. Tu su se zadržali desetak minuta, uzvikivali razne parole a onda su se vratili nazad. U gradu je još nekoliko njih ali sve protiče bez incidenata“, rekao je Keljmendi. On je kazao da je na svim putevima koji vode ka manastiru Visoki Dečani pojačano prisustvo KPS policije i KFOR-a i da su mere bezbednosti tako podignute na najviši nivo. Veliki broj vernika stigao je u manastir još u prepodnevnim satima ali se zbog Badnje večeri i Božića očekuje dolazak još vernika iz raznih krajeva Srbije. Monaštvo manastira Visoki Dečani izražava bojazan da zbog protesta lokalnih Albanaca, koji se protestvuju zbog dolaska predsednika Srbije, mnogi vernici iz straha neće doći na proslavu Božića.
NAJNOVIJE VESTI
Odbačene kao neosnovane žalbe dva kandidata DPK
1 min čitanja IZVOR: Beta
Nestabilno i dalje
1 min čitanja IZVOR: Kim

